Malý test korporátneho manažérskeho správania

Autor: Peťo Rolný | 6.2.2007 o 10:11 | Karma článku: 11,77 | Prečítané:  5751x

Tento krátky test vám umožní zistiť vaše predpoklady pre prácu manažéra v prostredí nadnárodných korporácií.

 PR

Nasledovných niekoľko otázok zodpovedajte úprimne a bez váhania. Nebudte pokrytecká /-ý. Nesnažte sa klamať, jediným sudcom /-kyňou v tomto teste ste vy sama/sám!!!

Písmenká, zodpovedajúce vami vybraným odpovediam, si zapíšte na papier spolu s číslami otázok. Po zodpovedaní poslednej otázky sčítajte body zodpovedajúce jednotlivým odpovediam. Prepočítajte výsledok. Ešte raz prepočítajte výsledok.

Na škále, zodpovedajúcej súčtu bodov si prečítajte odhad (tzv. assessment) vašich predpokladov pre prácu v korporácii.

Pripravená /-ý?

 

Otázka 1

Ste manažérom menšieho tímu. Píšete tímu e-mail so žiadosťou o informáciu o vývoji situácie v oblasti plnenia úlohy, v znení: "Na zaklade dnešného rozhovoru, informujte ma prosím o situácii a najbližšej buducnosti, co sa úlohy týka". Kolega (manažér) vás príde upozorniť na nevhodne/nekorektne zvolenú formuláciu.

A) Odpoviete: "Moja vec!" - s intonáciou rebelského dievčaťa z reklamy korporácie Orange.

B) Odvetíte, že ste stručne a slušne poprosili o informáciu o vývoji situácie a teda na formulácii nevidíte nič nekorektné/nevhodné.

C) Ospravedlníte sa kolegovi manažérovi, kolegom v tíme a verejne sa kajáte z nevhodnosti/nekorektnosti odpovede. Pri najbližšom sebahodnotení uvediete túto situáciu ako príklad vlastného zlyhania. Kontaktujete etickú linku.

 

Otázka 2

Váš business partner mešká s dodávkou dohodnutých služieb/tovarov. Napriek niekoľkonásobnej urgencii a vašim vlastným termínom doteraz bez vysvetlenia tovar/službu nedodal.

A) Pošlete mu mail a označíte ho za neseriózneho partnera, budúcu spoluprácu s ním prehodnotíte.

B) Pošlete mu E-mail s prosbou o dovolenie zavolať mu. V následnom telefonáte sa ospravedlníte za vlastnú nedočkavosť a vyjadríte vieru, že v budúcnosti mu dáte väčší časový priestor na splnenie úlohy.

C) Zavoláte mu a označíte ho za neseriózneho partnera, budúcu spoluprácu s ním vylúčite.

 

Otázka 3

Telefonujete s kolegom v zahraničí, ktorý je o stupeň vyššie na korporátnom rebríčku. Pred telefonátom ste mu zaslali podklady, ktoré by mal podľa inštrukcií teraz čítať. Od začiatku telefonátu máte pocit, že číta niečo úplne, ale úplne iné...

A) 6x sa uistíte, že číta to isté, čo vy. Neveríte mu, lebo evidentne číta niečo iné. Kajate sa. Kontaktujete etickú linku a bonzujete na seba za nekorektné správanie.

B) 4x sa uistíte, že číta to isté čo vy. Veríte mu a ospravedlníte sa za vašu kontraproduktívnu paranoju.

C) 5x sa uistíte, že obaja čítate to isté. Je vám jasné, že číta niečo iné. Začnete fučať a krochkať do telefónu, napodobňujúc magnetickú búrku. Prerušíte hovor.

 

Otázka 4

Ste manažérom menšieho tímu. Pri rozhovore s členmi tímu upozorňujete na pravidlo potreby informovať sa navzájom o mieste pobytu, ak sú členovia tímu mimo pracoviska. Ďalej...

A) Pri každom vlastnom opustení pracoviska informujete členov tímu o mieste vášho pobytu.

B) Naplánujete si ďalšie stretnutie s tímom o mesiac, s cieľom zhodnotiť fungovanie pravidla.

C) Prihlásite sa na etickú linku a verejne sa kajáte. Ospravedlníte sa nielen členom vášho, ale aj susedného tímu. Požiadate o zníženie ročného bonusu a profesionálny koučing v záujme zlepšenia vašej komunikácie s členmi tímu.

 

 

VYHODNOTENIE

kľúč:

Otázka 1: A) 0 bodov, B) 0 bodov, C) 1 bod

Otázka 2: A) 0 bodov, B) 1 bodov, C) 0 bod

Otázka 3: A) 1 bodov, B) 0 bodov, C) 0 bod

Otázka 4: A) 0 bodov, B) 0 bodov, C) 1 bod

 

Assessment:

0 - 2 body.

Ste absolútne nespôsobilý/-á pre manažérsku prácu v nadnárodnej korporácii. Nemáte zmysel pre tím, nemáte ťah na bránku, cit pre synergický efekt, zabijácky inštinkt, intuíciu lídra, esprit, charizmu, fíling ani senzing, kouping ani díling. Môžete si to hodiť. Ak to však neurobíte, máte možnosť zachovať si duševnú integritu a sebaúctu. Je to na vás.

3 - 4 body.

To je ten drajv for rízalts!!! Máte fíling, máte senz, máte ól it tejkz! Džst kíp z rajt direkšn end jú uil sí! Ól z uŕld uil bi jórz! Jórz ounly! Ken jú imédžin?!?!? Džst gou for it!!!!!!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Saková pred voľbami v tichosti zvyšuje platy policajtov cez príplatky

Osobný príplatok bude 120 eur, na západe krajiny 160 eur.


Už ste čítali?